jakie kijki do Nordic Walking?

Dodane przez aleksandra

Pierwsza podstawowa zasada nie kupuj kijków pochopnie! Zanim wybierzesz przeczytaj na co trzeba zwrócić uwagę. Nie kupuj kijków trekingowych czy narciarskich, bo prędzej czy później czeka Cię następny wydatek!

Warto kupić specjalne kijki do Nordic Walking. Jak rozpoznać takie kijki?

  • wysmukła rączka - rączka powinna być obła, jeśli kijek ma rączkę wyprofilowaną, jak kijek do nart, nie kupuj go - podczas dłuższego marszu będzie bolała dłoń,
  • najlepiej jeśli rączka jest wykończona korkiem - materiał jest przyjemny w dotyku, ciepły i nie powoduje pocenia się dłoni,
  • “rękawiczki” mocujące rękę do kijka - przy rękojeści zamiast tradycyjnego paska, który jest zawsze przy kijkach narciarskich mamy tzw “rękawiczkę” z dziurką na kciuk, rękawiczka sprawia, że w zasadzie podczas marszu nie musimy trzymać kijka, możliwe jest też wypuszczenie kijka po odepchnięciu, dynamizuje to chodzenie,
  • gumowe “butki” inaczej zwane “kopytkami” - są to gumowe nakładki na końce kijków, które umożliwiają chodzenie po asfalcie i innych twardych powierzchniach.
  • materiał z którego jest zrobiony kijek - kijki do NW są wykonane z włókna węglowego, im większa zawartość włókna tym kijek lżejszy.

Polecam również kijki z odczepianą “rękawiczką” - jest to bardzo przydatne gdy podczas marszu chcemy się napić wody lub wytrzeć nos.

Pamiętaj, że jeśli kupisz przyzwoite kijki, będą Ci one służyły przez długie lata! Szkoda pieniędzy na kiepski sprzęt. Zamiast pochopnie kupować kijki warto wybrać się na zajęcia z instruktorem, będziesz mógł spróbować NW i pochodzić ze specjalnymi kijkami, dobrać odpowiednią długość.


Brak komentarzy

Odpowiedz

Uwaga: Możesz używać XHTML w swoich komentarzach. Twój adres e-mail nigdy nie będzie opublikowany.

Subskrybuj komentarze przez RSS